«Главред»

Главредный форум
Сьогодні: 28/05/2020 11:10

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]
Створити нову тему Відповісти  [ 37 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Re: Международный суд ООН
ПовідомленняДодано: 25/05/2019 14:11 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 26/02/2009 20:33
Повідомлень: 49752
Звідки: Киев
Цитата:
Постійно діючий трибунал, створений у відповідності до Конвенції ООН з морського права, задовольнив ключову вимогу України у справі про тимчасові заходи, які має здійснити Росія.

Про це йдеться у рішенні трибуналу, оголошеному в суботу в Гамбурзі, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

Ключові положення документу зачитав голова трибуналу, суддя Пак Чжин Хьон.

Серед іншого, суд зобов’язав Росію негайно звільнити українських моряків та дозволити їм повернення в Україну.

"Трибунал вважає за необхідне вимагати від Росії звільнити три затримані українські кораблі Нікополь, Бердянськ та Яні Капу, 24 затриманих моряків, та дозволити їм повернення в Україну", - заявив голова трибуналу.

За таке рішення проголосувало 19 суддів, проти – один, російський суддя Колодкін.

Трибунал, водночас, повідомив, що не вимагатиме від Росії зупинити кримінальні слухання щодо події 25 листопада, які тривають зараз у Москві.

Необхідно зауважити, що офіційний представник РФ був відсутній на слуханні; російська сторона відмовилася також надавати свої матеріали для слухання, однак за конвенційним правом ООН все одно лишається зобов’язана виконувати рішення. За відсутності представника РФ трибунал використовував офіційну позицію Росії щодо подій поблизу Керченської протоки.

"Нам відомо, що Росія має інше бачення подій, що мали місце 25 листопада 2018 року", - заявив голова трибунала.

Зокрема, суд заявив, що не знайшов підтверджень російської версії про провокаційн військову операцію України. "Секретне вторгнення українських моряків, на якому наполягає Росія, видається трибуналу дуже малоімовірною", - йдеться у рішенні.

Також трибунал погодився із тим, що Україна вичерпала всі можливості домовитися із РФ про звільнення моряків без звернення до суду.

https://www.eurointegration.com.ua/news ... 5/7096585/


*HI*

_________________
Якщо день не був твоїм другом, значить він був твоїм вчителем.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Международный суд ООН
ПовідомленняДодано: 04/06/2019 17:12 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 26/02/2009 20:33
Повідомлень: 49752
Звідки: Киев
Цитата:
Ключові елементи виступу Jean Marc Thouvenin:

Україна не просить Суд винести рішення, що Росія здійснила акт агресії проти неї. Україна порушила справу проти Росії «лише» за порушення Міжнародних конвенцій про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

І хоча Україна спеціально просила це зробити, Росія не забезпечила розслідування фактів щодо осіб, які були або є підозрювані в тому, що брали участь у фінансуванні тероризму в Україні, та не порушила кримінальних справ.

Росія також звинувачується у порушенні частини першої статті 12 Конвенції щодо зобов'язання Сторін надавати один одному найширшу взаємну правову допомогу. І знову Україна марно просила допомоги Росії

Росія звинувачується в серйозному порушенні її зобов'язань за ст. 18 Конвенції щодо співпраці з Україною у запобіганні фінансуванню тероризму, не вживши всіх можливих заходів з цією метою

Це є зловживаннями перед Судом: бездіяльність, пасивність, недоговорки, затягування справи, відсутність співпраці; в цілому, поведінка, що є явним порушенням зобов'язань Росії за Конвенцією

Теорія РФ, що фактологічна правдоподібність українських тверджень щодо існування злочинів, пов'язаних з фінансуванням тероризму, має бути оцінена зараз, рівноцінна проханню Суду негайно вирішити питання по суті, що він не може зробити на стадії попередніх заперечень

Конвенція жодним чином не виключає з юрисдикції Суду спір, коли він стосується фактів, в яких задіяні особи, які є державними посадовими особами, так що заперечення щодо цього є, в кращому випадку, захистом по суті, про що можна стверджувати лише на етапі розгляду справи по суті.

Повний текст виступу буде оприлюднено на сайті Суду

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 626&type=3

_________________
Якщо день не був твоїм другом, значить він був твоїм вчителем.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Международный суд
ПовідомленняДодано: 05/06/2019 08:49 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 26/02/2009 20:33
Повідомлень: 49752
Звідки: Киев
Цитата:
1. Пане Голово, Члени Суду. Виступати перед вами від імені України – велика честь.

2. Україна щиро вірить у цей Суд та мирне вирішення спорів. Ми добросовісно звернулися до цього Суду у 2017 році з метою захисту своїх прав та гуманності. Це перший позов, який Україна подала до Міжнародного Суду ООН. І він значить багато для нас, адже ми віримо у міжнародне правосуддя.

3. Пане Голово, Члени Суду, у той час, як Україна звертається до вас за правосуддям, Росія щосили прагне його уникнути.

4. Вчора Росія показала своє ставлення до міжнародного права. Це зневага до права та народу України. Це затягування процесу з метою уникнення відповідальності за свою незаконну поведінку. Це знівечення принципів міжнародного права з метою легітимізації власної руйнівної діяльності. І, зрештою, коли все це не спрацьовує, у хід йде заперечення усіх відомих фактів.

5. Як і два роки тому, під час слухань із застосування тимчасових заходів, вчора, тут у Суді, ми стали свідками цього ставлення. Впродовж щонайменше останніх 5 років спостерігаємо таку поведінку на всіх міжнародних майданчиках. Росія вчинила численні порушення міжнародного права, і вона прагне уникнути відповідальності за все без винятку. У результаті виникає відчуття наділеності правом зневажати право, без жодних наслідків. Росія продовжує спотворювати цю справу, представляючи її як політично вмотивовану та штучну. Варто відзначити, що події в Україні вона називає державним переворотом і громадянською війною, заявляючи, що єдиний спір, який існує між нашими державами, стосується агресії та застосування міжнародного гуманітарного права.

6. Наша реакція на цей російський наратив проста: ми нічого не приховуємо і нічого не спотворюємо. Справжній зміст спору, який ви розглядаєте, полягає у тлумаченні та застосуванні Міжнародної конвенції про боротьбу із фінансуванням тероризму (ICSFT) та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (CERD). Крапка.

7. Пане Голово, Члени Суду, дозвольте мені знову представити вам справжній характер справи, яку ви розглядаєте.

8. Саме політика Росії щодо України спричинила порушення Міжнародної конвенції про боротьбу із фінансуванням тероризму. Яких заходів вжила Росія? Чи запобігала Росія фінансуванню тероризму в Україні? Ні. Чи проводила розслідування? Ні. Чи надавала нам допомогу у пошуку злочинців? Ні. У результаті, було збито літак МН17. На демонстраціях і в нічних клубах лунали вибухи. Житлові квартали накривало снарядами. Сотні людей було вбито і понівечено. Тисячі було залякано. Дотримання Росією вимог ICSFT дозволило б уникнути цієї жахливої шкоди.

9. Крім того, після незаконної окупації Криму, Росія запустила широкомасштабну кампанію із культурного знищення кримських татар та українців. Росія вдалася до колективного покарання цілих етнічних груп у незаконно окупованому Криму. Продовжуються незаконні арешти і зникнення; Меджліс заборонено; придушуються важливі культурні зібрання; обмежується освіта кримськотатарською та українською мовами; а представники ЗМІ цих переслідуваних громад залякані. Це все – численні порушення Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

10. За сумною іронією Росія намагається використати сам масштаб і комплексність власного беззаконня, щоб уникнути їхнього прискіпливого розгляду. Кожного разу, коли Росія виступає відповідачем у тому чи іншому міжнародному судовому органі, вона намагається відвернути увагу від суті спору. У агресії. У законах і правилах війни. Росія ховається за цими іншими нормами права, проте не має наміру їх дотримуватись.

11. Пане Голово, Члени Суду, загальновідомим є факт, що Україна потерпає від триваючої агресії Росії та незаконної окупації нею частини нашої території. Проте ми звернулись у цей Суд із іншим справою.

12. Предмет справи стосується ICSFT та CERD. Росія заперечує саму наявність спору між нами. Саме так вона чинила протягом двох років наших переговорів. Вона робила це під час слухань щодо тимчасових заходів. І вона продовжує робити це сьогодні.

13. Зважте на обставини, за яких Україна намагалась вести переговори. Росія, відмовляючись визнати наявність спору, не зробила нічого аби запобігти російським посадовцям та іншим громадянам Росії продовжувати підтримувати тероризм в Україні. Зокрема, всього за два дні після мого повернення з першого раунду перемовин, в Україну було доставлено ракетні установки Град, які було використано для тероризування мешканців Маріуполя.

14. Росія умисно завела ці переговори у глухий кут, так само як вона звела нанівець Мінський процес.

Для протоколу - сторонами Мінських домовленостей є Україна та Російська Федерація, а не так звані «ЛНР» чи «ДНР», як вчора помилково зазначила Росія.

15. Російська стратегія заперечення сягає далеко за межі переговорів з Україною. У контексті збиття літака МН17, Агент Росії вчора згадав Звіт Міжнародної спільної слідчої групи від травня 2018 року. Він сказав щось неймовірне, цитую: «Як було заявлено JIT у 2018 році, досі немає відповідей на питання, чому було збито літак і хто за це відповідає». Кінець цитати. Але він не сказав, що JIT встановила, що БУК, використаний для збиття МН17, був поставлений особами з 53-ї зенітно-ракетної бригади ЗС РФ, м. Курськ, Росія.

16. Росія також вводить Суд в оману щодо виконання нею наказу Суду про тимчасові заходи. Виступаючи перед вами, мушу висловити обурення України з приводу неповаги, яку виявляє Росія до обов’язкового наказу цього Суду. Ситуація була невідкладною два роки тому і стала сьогодні ще більш невідкладною. Заборона Меджлісу залишається в силі, а україномовну освіту в Криму годі й шукати. Дітей кримських татар навчають за новими підручниками, в яких виправдовується сталінська масова депортація їхнього народу у 1944 році.

17. Крім того, Росія продовжує погіршувати ситуацію, примножуючи свої незаконні дії. Лише п’ять днів тому російська окупаційна влада заарештувала двох кримськотатарських захисниць прав дитини Лутфіє Зудіеву та Муміне Салієву, продовжуючи у такий спосіб кампанію з расової дискримінації.

18. Росія не хоче, щоб цей Суд розглядав справу України по суті. Натомість, вона намагається створити альтернативну реальність та маніпулювати фактами. Дозвольте бути відвертою: версія фактів, яку ви почули вчора – нісенітниця. Росія передчасно вимагає обговорити факти на цьому тижні, оскільки на стадії розгляду по суті, з повним та належним вивченням усіх доказів, Росія не зможе захистити свою поведінку.

19. Однак цього тижня перед вами стоїть єдине питання - це питання юрисдикції. Пане Голово, адвокати України представлять чіткі аргументи, що наша справа подана на ваш розгляд належним чином.

20. Професор Жан-Марк Тувенен висвітлить хибність російського підходу до попередніх заперечень до Конвенції про боротьбу із фінансуванням тероризму. Він також пояснить як договір зобов’язує Росію запобігати фінансуванню тероризму будь-якими особами.

21. Пані Марні Чік продемонструє як Росія некоректно тлумачить склад злочину фінансування тероризму. Вона також відповість на неналежні фактологічні аргументи Росії щодо актів тероризму, про які йдеться в Меморандумі України.

22. Девід Зайонтс пояснить, що Україна дотрималась усіх вимог Статті 24 перш, ніж порушити справу на підставі ICSFT.

23. Професор Гарольд Гонджу Коу представить спір щодо CERD. Він виправить спробу Росії переконати вас, що цей спір стосується чогось іншого, ніж численні порушення Росією Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в Криму.

24. Наостанок, пан Джонатан Гімблетт аргументує належним чином подала справу до цього Суду на підставі Статті 22.

25. Пане Голово, Члени Суду, Україна продемонструє, що цей Суд має юрисдикцію розглядати позов України за обома конвенціями.

26. Україна вдячна за увагу Суду цього ранку. Пане Голово, прошу Вас запросити до слова професора Тувенена.

Олена Зеркаль.

_________________
Якщо день не був твоїм другом, значить він був твоїм вчителем.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Международный суд
ПовідомленняДодано: 17/06/2019 17:47 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 28/02/2017 13:20
Повідомлень: 7650
Зеркаль о крушении MH17: Россияне уже знают о результатах расследования.
Думаю, им есть о чем волноваться


Зображення

Работа голландской совместной следственной группы по расследованию катастрофы рейса МН17 находится на завершающей стадии.
Об этом в интервью "Укринформу", которое вышло 14 июня, заявила замминистра иностранных дел Украины Елена Зеркаль.

"У них есть внутренний запрос общества по завершению расследования, и они уже достигли определенных результатов, которые будут объявлены.
Кроме того, на следующей неделе мы услышим еще и дополнительную информацию от Bellingcat, потому что они обычно идут в параллели с открытием своих расследований"
, – сказала она.

Замминистра отметила, что все необходимые подготовительные действия к суду по МН17 уже выполнены.

"Уже есть соглашение. Уже есть финансовый меморандум.
Деньги все повыделяли, финансовые ресурсы на проведение судебных заседаний уже есть.
Процедуры все прописаны. Все ждут просто завершения уголовного расследования.
И я очень уважаю голландцев за то, что они не выходят до завершения расследования и не говорят, что оно завершилось.
Только после того, как они удостоверятся, что все полностью подготовлено, а позиция железобетонная, – только тогда они выходят и говорят что-то, что уже знают наверняка"
, – сказала Зеркаль.

По мнению замминистра, в России уже знают, к каким выводам пришло международное следствие.

"Я думаю, что уже знают о результатах расследования. Кроме того, им ушел запрос о правовой помощи, на который, насколько я знаю, до сих пор не ответили. Поэтому, думаю, им есть о чем волноваться", – подытожила она.

Boeing 777, летевший из Амстердама в Куала-Лумпур, потерпел крушение 17 июля 2014 года вблизи Тореза Донецкой области. Погибли все 298 человек, которые находились на борту.

28 сентября 2016 года в Нидерландах международная следственная группа, состоящая из представителей Нидерландов, Малайзии, Бельгии, Австралии и Украины, объявила промежуточные итоги расследования.

Согласно выводам экспертов, рейс MH17 был сбит из комплекса "Бук", привезенного из России, с территории, подконтрольной пророссийским боевикам.
После крушения самолета орудие вернули в РФ.


24 мая 2018 года следователи уточнили, что "Бук" прибыл на Донбасс из Курской области, где базируется 53-я бригада вооруженных сил РФ. Группа восстановила маршрут, по которому перевозили установку.

По данным международной группы Bellingcat и Службы безопасности Украины, доставку комплекса "Бук" на Донбасс организовал один из тогдашних главарей группировки "ДНР" Хмурый.
По данным "Новой газеты", он является российским полковником в отставке, а его настоящие имя и фамилия – Сергей Дубинский.


В мае 2018 года Нидерланды и Австралия официально обвинили Россию в крушении рейса MH17.

19 июня 2019 года в Нидерландах назовут имена виновных в крушении MH17.

_________________
Зображення
Зображення


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Международный суд
ПовідомленняДодано: 05/12/2019 16:12 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 26/02/2009 20:33
Повідомлень: 49752
Звідки: Киев
Цитата:
Cьогодні Офіс Прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) опублікував Звіт про діяльність з попереднього вивчення (попереднього розслідування) за 2019 рік.

Видається, що для нас найцікавішими положеннями є наступні:

1. Кваліфікація ситуації у Криму: однозначно наявний стан окупації, тобто міжнародного збройного конфлікту (п. 270). Позиція Офісу Прокурора МКС щодо кваліфікації ситуації в Криму є чіткою і однозначною.

2. Кваліфікація ситуації на Донбасі: Офіс Прокурора МКС залишається на позиції паралельної кваліфікації збройного конфлікту на Донбасі (і міжнародний збройний конфлікт, і неміжнародний збройний конфлікт) (п. 266). НМЗК - не пізніше 30 квітня 2014 року; МЗК - не пізніше 14 липня 2014 року. Офіс Прокурора МКС продовжує аналізувати чи здійснювала/здійснює РФ загальний контроль над антиурядовими організованими збройними групами на Донбасі з метою з'ясувати, чи існує на Донбасі один єдиний міжнародний збройний конфлікт.

3. У зв'язку з можливістю наявності різних кваліфікацій ситуації на Донбасі, Офіс Прокурора МКС щодо ситуації на Донбасі аналізував відповідні положення статті 8 Римського статуту, які стосуються як МЗК, так і НМЗК (п. 277).

4. Найшвидше, під час попереднього вивчення (попереднього розслідування) ситуації на Донбасі збройний конфлікт там не буде остаточно кваліфікований і це робитиме вже інший підрозділ Офісу Прокурора на етапі вже повноцінного розслідування.

5. Офіс Прокурора подає перелік можливих злочинів проти людяності та воєнних злочинів, вчинених під час окупації Криму та збройного конфлікту на Донбасі (пп. 272, 273, 279, 280).

6. Офіс Прокурора наразі займається питанням прийнятності справ, тобто, по суті питанням аналізу комплементарності. Це вже робота над останньою третьою фазою попереднього вивчення/попереднього розслідування. Метою цієї роботи в 2020 році буде досягти можливості Прокурора дійти вивновку щодо відкриття повноцінного розслідування ситуації в Криму та на Донбасі.

Далі буде.

https://www.icc-cpi.int/itemsDocuments/ ... jFPqmXxDzY

_________________
Якщо день не був твоїм другом, значить він був твоїм вчителем.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Международный суд
ПовідомленняДодано: 22/02/2020 08:48 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 26/02/2009 20:33
Повідомлень: 49752
Звідки: Киев
Цитата:
"Сьогодні Трибунал відхилив спроби Росії уникнути відповідальності за її поведінку в Азовському морі та Керченській протоці. Росія намагалася виключити ці два життєво важливі міжнародні водні шляхи зі сфери регулювання міжнародного морського права",- йдеться у коментарі.

У МЗС наголосили, що Трибунал погодився з Україною - вимога Росії про статус внутрішніх вод не є належним приводом для заперечення юрисдикції, це питання слід вирішувати на стадії розгляду справи по суті.

"Рішення означає необхідність здійснення юридичної експертизи незаконного будівництва Росією Керченського мосту та зупинок суден в Азовському морі, які завдають шкоди міжнародному судноплавству", - підкреслили в українському МЗС.

Таким чином, наголошують у міністерстві, рішення Трибуналу підтверджує "наявний міжнародний консенсус щодо невизнання незаконної анексії Криму Російською Федерацією" і не підтримує вимогу Росії щодо суверенітету.

"Сьогоднішнє рішення є прямим запереченням позиції Росії, що її односторонні дії захищені від юридичних оскаржень", - зауважили у міністерстві закордонних справ.

https://prm.ua/morskiy-tribunal-oon-vid ... qlRu1XxqXo

_________________
Якщо день не був твоїм другом, значить він був твоїм вчителем.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Международный суд
ПовідомленняДодано: 22/03/2020 19:40 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 28/02/2017 13:20
Повідомлень: 7650

_________________
Зображення
Зображення


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 37 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Користувачі, які зараз переглядають цей форум: Google [Bot]


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: