«Главред»

Главредный форум
Сьогодні: 09/04/2020 17:07

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]
Створити нову тему Відповісти  [ 19 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Повертаючись до витоків
ПовідомленняДодано: 19/06/2018 16:02 
Наблюдатель
Аватар користувача

З нами з: 15/12/2010 12:18
Повідомлень: 442
Звідки: Черкаси, Київ
Нинішній, більш ніж незаздрісний, політико-економічний стан в Україні не сприяє розвиткові науки. Меркантильно-недалекий й загальмований в справі поступу примітивно-плебейським інтелектом люд заповзято стверджує, що справа пізнання власних минулого та історії не належить до числа сьогоденних пріоритетів. Ця насправді не нова, проте вкотре виряджена в шати «необхідності вижити в цей складний час» теза є не лише астрономічно далекою від дійсності, а і вкрай шкідливою. Воїн, котрий вимушено взявши до рук геть не учбову зброю, боронить терени Батьківщини від загарбників, рівно як й землероб,що, вмиваючись потом, наповнює крамниці плодами українського чорнозему, та зрештою й інтелектуал, котрий рятує мізки загалу від застою й деградації, окрім матеріального заохочення (себто заробітної плати) потребують й духовних мотивацій. Невблаганний у своєму плинові час, поставив вимогу повернути історію України в її дійсне і природнє русло. Знання і навіть гордість (але, звісно, що не пихата зарозумілість) за славні сторінки власного минулого, для багатьох є дієвим поясненням необхідності конкретних дій та вчинків.

Проблема упередженого, а віднещодавна ще й довільно-безвідповідального трактування сторінок української минувшини, завдає великої шкоди справі осмисленого пошанування українцями власної ідентичності. Сучасним, і навіть прийдешнім історикам доведеться здійснити не один десяток наукових досліджень задля спростувань базованих лише на здогадках, а нерідко і на замовлених зовнішніми, або і формально внутрішніми, проте вкрай неприхильними до національної ідеї чинниками тез щодо походження та етнічної приналежності скіфів (самоназва «сколоти»), котрі мешкали на теренах нинішньої України (від Причорномор`я до Лісостепу) у VII-III століттях до н.е. В часи комуністичного свавілля й бездержавності, душі зацікавлених власною минувшиною труїли фальшивими байками про «індо-іранське коріння» як осілих, так і кочуючих праукраїнськими землями спільнот, а знайденим в скіфських земляних поховальних спорудах виробам з золота, бронзи й міді приписували грецьке походження (себто отриманими внаслідок торгівельних зносин з еллінськими поселеннями на Чорноморському узбережжі), або ж плодом підневільної праці нібито силоміць переселених у Скіфію внаслідок походів в Передню Азію майстрів. Авторами цих помилкових тез зумисне замовчувались факти помітної різниці хімічного складу золота, міді і бронзи в знаряддях вжитку котрі продукувались ковалями Еллади і грецьких поселень й тими, котрі дійшли до нас внаслідок археологічних пошуків з скіфських могильників. До останнього часу не оприлюднювались й висновки експертів з генеалогії котрі досліджували і порівнювали рештки похованих скіфських царів з генотипом нинішніх українців. Саме вони й дають підстави стверджувати, що скіфи (попри природній і закономірний для досить обширного ареолу проживання поділ на дрібніші підгрупи) були для території, котра відома нині світові як Україна, автохтонним населенням. Для авторів історичної фальші, визнати тезу активної участі скіфів в справі постання вже слов`янського, а, отже, українського етносу, й, таким чином, погодитись з фактом прямої спадковості українцями скіфів, означає руйнування упередженого, проте донині активно пропагованого міфу про «спільні походження та історію східнослов`янського народу», яким донині виправдовують кількасотлітнє силове утримання України в складі чужорідної імперії. Факт визнання, логічного доведення, а головне наукового обґрунтування вже згаданої спадковості українцями скіфів, котрі попри відсутність власної писемності все ж становили потужно розвинуту цивілізацію, поглиблює історію України на три тисячі років. Для українців це доказ спорідненості з територією замешкання, а для лихих недоброзичливців - гучний ляпас.

Своєрідні, оригінальні й неповторні пейзажі українського степу неможливо уявити без земляних пірамід (скіфських курганів), проте світ донині не дав тверезої і повновартісної оцінки глибині їхньої без перебільшення космогонічної культури. Впродовж кількох тисячоліть поховальним насипам було відведено незаздрісну роль німих свідків давно минулих подій, про які людська пам`ять зберегла хіба-що гіперболізовані перекази.

Особливістю історичної епохи розквіту скіфської цивілізації є з`ява якісно нового джерела фіксації процесів, подій та явищ. Ним стали письмові свідчення, авторами яких були античні літописці Геродот та Діодор Сицилійський. Дякуючи їм, до нас дійшли (щоправда в грецькій транскрипції) самоназви давніх народів котрі населяли терени нинішньої України, і скіфи в них згадуються одними з перших. Водночас, враховуючи важливість цих джерел, мусимо не перебільшувати їхню роль в справі дослідження давньої історії нашої Батьківщини, оскільки письмовий виклад набутої інформації здійснювали чужинці, котрі фіксуючи досліджене, з`ясоване або почуте не оминали нагоди засвідчити практикований вихідцями з Еллади шовінізм й відверто нарікали решту народів варварами. Важливо пам`ятати, що головною метою фундаментальної праці Геродота «Історія» було прагнення викласти в літописі опис греко-персидських війн. Згідно уяви тогочасних греків, це був зудар світового рівня й масштабу, до участі в якому були залученими всі народи ойкумени. Скіфи, котрі хоч і проживали у віддалених від основних бойових дій регіонах, грали в тій війні не останню роль. Саме з цієї причини, археологічні знахідки в справі висвітлення багатьох питань є вирішальними. Дослідження скіфських артефактів й грецьких письмових джерел, помножене на співставлення й аналіз, дарує нагоду з певною часткою ймовірності реконструювати дійсно забуті сторінки минулого.

Хіба для українців не є підставою для гордощів той факт, що саме на теренах нинішньої України, скіфським царем Аріантом (приблизний час царювання 585-480 рр. до н.е.) було здійснено перший відомий в історії людства перелік населення? Відповідно до свідчень вже згаданого Геродота, на кожного скіфського воїна було покладено обов`язок принести до відповідно уповноважених бронзове вістря стріли. Підрахувавши кількісний склад чоловічого (а отже боєздатного) населення, Аріант наказав вилити з зібраної таким чином бронзи котел. Створений скіфськими майстрами виріб мав сакральне призначення і був встановлений у місцевості Екзампей (грецька назва), на гребені вододілу поміж верхніми витоками річок Мертвовод і Чорний Ташлик. Згідно нинішнього адміністративного поділу України, ця місцина розташована на межі сучасних Кіровоградської та Миколаївської областей на висоті 269 метрів. Місце встановлення котлу було обрано Аріантом не випадково. Це найвища точка українського степового Правобережжя.

Аналізуючи історичні збірники Діодора Сицилійського, котрий жив в І ст.до н.е. й послуговувався дещо іншими джерелами, аніж Геродот, дізнаємось про військову могутність скіфів, зокрема про знамениті походи в VII ст. до н.е. через Кавказ на Схід й активна участь в бурхливих подіях визвольної боротьби тих, хто їх покликав. Панівна в минулому Ассірія, доживаючи останні роки, під тиском коаліції повсталих народів поступалась зверхністю в регіоні мідійцям, котрі, після тривалого часу залежності, одними з перших розпочали визвольну боротьбу. В спілці з Вавилоном та скіфами (участь наших предків в поборенні закоханої в загарбницькі війни Ассірійської імперії для українців є ще однією підставою для гордощів) Мідія остаточно знищила Ассірію й, перетворившись для багатьох вчорашніх спільників на нового поневолювача, прилучила до себе значну її територію. На початку VI ст. до н.е., внаслідок нещирості вчорашнього союзника мідійців, скіфи вимушені були повернутись з Передньої Азії на батьківські землі. Факт досить тривалої участі скіфів у війнах на чужині й достатньо організованого виходу звідти, певно і став причиною з`яви геть не наукової тези про їхнє «іранське походження». Дійсно, разом з скіфами, до причорноморських степів вимушені були помандрувати й звільнені від ассірійського гніту (можливо, що і дійсно іраномовні) народи, котрі не бажали перетворитися на рабів Мідії. Але час перебування скіфів в Передній Азії був замалим для асиміляції і забуття рідних мови, звичаїв та традицій, а шляхетно (щоправда, з певним культурно-економічним зиском) врятовані скіфами від масакри мідійцями приходьки не становили більшості в праукраїнських степах, й їхня тимчасова (в період асиміляції скіфами як переможцями й визволителями) іраномовність не є причиною задля ототожнення наших предків з передньоазійськими етносами.

Археологи спромоглися достатньо дослідити особливості розвитку матеріальної культури скіфів, багатьох сторінок їх життя і побуту, проте донині залишається спірним питання їх походження та сповідуваного світогляду. Постала проблема пояснюється, з одного боку, складністю історичної інтерпретації археологічних джерел, з іншого – їхньою неповнотою, в яких реальні події іноді викладаються в неймовірних формах та переплітаються з уявним нашаруванням.

Досліджуючи створені нашими (дякувати Богові що не загубленими в сивій глибині тисячоліть) далекими предками артефакти, лишається лише зачаровуватись і дивуватись глибині скіфського бачення довколишнього світу. Вони не є кровожерливими (як, наприклад, зображення або вироби народів Центральної та Південної Америк, котрі практикували людські жертвоприношення) або схиблених на завойовницьких війнах Межиріччя та Риму, проте вражають мистецькими талантами і є дієвим доказом практики філософсько-містерійного осмислення всього що відбувалося з ними безпосередньо, рівно як і довкола впродовж земного буття.

Уся образотворчість скіфів була максимально життєстверджуючою. Потужна, посилена фантазійними елементами, уява скіфів дарувала життя міфічно-фантастичним істотам. Простий і геть не претензійний, проте всеодно своєрідний глиняний ліпний посуд, золоті пластини (розмір яких не набагато перевищував розмір людського нігтя) із зображенням хижого птаха, частина якого має продовження у вигляді лап котячого хижака, аналогічно виготовлена риба з дзьобом. Хіба це не доказ високорозвиненої матеріальної і духовної культури? Зафіксовані на знайденій Борисом Мозолевським пекторалі сцени побуту свідчать про генетично закладену в скіфах доброту і привітність (це жодним чином не свідчить про неспроможність ними захищати Батьківщину від завойовників). Притаманне скіфам прагнення творити (і саме творити, а не завойовувати і привласнювати собі створене іншими) є близьким і зрозумілим українцям. І це ще один доказ на користь нашої, поки-що замовчуваної, етнічно-генетичної спадковості.

Олесь Вахній


Приєднані файли:
240px-Scythian_comb.jpg
240px-Scythian_comb.jpg [ 27.19 Кб | Переглянуто 1304 разів ]
скіфи.gif
скіфи.gif [ 70.78 Кб | Переглянуто 1304 разів ]
Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Повертаючись до витоків
ПовідомленняДодано: 19/06/2018 21:12 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 24/05/2009 13:42
Повідомлень: 24182
Звідки: Кyiv
Дякую. Дуже цікаве дослідження. :-)

_________________
Опасайся плениться красавицей, друг!
Красота и любовь - два источника мук...


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Повертаючись до витоків
ПовідомленняДодано: 20/06/2018 07:40 
Старейшина

З нами з: 20/09/2008 16:39
Повідомлень: 29119
Цитата:
Хіба для українців не є підставою для гордощів той факт, що саме на теренах нинішньої України, скіфським царем Аріантом (приблизний час царювання 585-480 рр. до н.е.) було здійснено перший відомий в історії людства перелік населення? Відповідно до свідчень вже згаданого Геродота, на кожного скіфського воїна було покладено обов`язок принести до відповідно уповноважених бронзове вістря стріли. Підрахувавши кількісний склад чоловічого (а отже боєздатного) населення, Аріант наказав вилити з зібраної таким чином бронзи котел. Створений скіфськими майстрами виріб мав сакральне призначення і був встановлений у місцевості Екзампей (грецька назва), на гребені вододілу поміж верхніми витоками річок Мертвовод і Чорний Ташлик.

Это не перепись, а неперсонифицированный учет воинской силы. Учет населения с фискальными целями регулярно проводился в Египте, начиная с эпохи Древнего царства.

Цитата:
Местные жители, однако, показывали мне вот что: между реками Борисфеном и Гипанисом существует местность под названием Эксампей. О ней я уже упоминал несколько раньше, говоря, что там есть источник горькой воды; вода его течет в Гипанис и делает воду этой реки негодной для питья. В этой местности стоит медный сосуд величиной, пожалуй, в шесть раз больше сосуда для смешения вина, который Павсаний, сын Клеомброта, велел посвятить богам и поставить у входа в Понт. Кто не видел этого сосуда, тому я его опишу: он свободно вмещает 600 амфор, а толщина этого скифского сосуда шесть пальцев. По словам местных жителей, сделан он из наконечников стрел. Один скифский царь, по имени Ариант, пожелал узнать численность скифов. Он приказал для этого всем скифам принести по одному наконечнику стрелы и каждому, кто не послушается, грозил смертью. Тогда скифы принесли такое множество наконечников, что царь решил воздвигнуть из них себе памятник: он повелел изготовить из наконечников этот медный сосуд и выставить в Эксампее. Вот сведения, которые я получил о численности скифов.


Цитата:
Третья река – Гипанис – берет начало в Скифии. Вытекает она также из большого озера, у которого пасутся дикие белые кони. Озеро это справедливо зовется "матерью Гипаниса". Река Гипанис по выходе из озера лишь короткое время – пять дней пути – остается еще пресной, а затем на четыре дня плавания, вплоть до моря, вода ее делается горько-соленой. Ведь в нее впадает настолько горький источник, который, несмотря на незначительную величину, делает воду реки совершенно горькой (а ведь Гипанис больше многих рек).


Геродот, "Мельпомена"

А это все, что мы знаем об Эскампее. А о Гипанисе не можем даже точно сказать, что это за река. Но чувак, ничтоже сумняшеся, локализует Эскампей. Да, историческая наука в Neue Galizien мощно шагнула вперед. Хоть бы шаровары не порвала.

:-)

_________________
И меня не страшит, что однажды весной
Я услышу в степи вертолет надо мной.
Полыхнет из винта или из "калаша" —
И отправится в рай моя волчья душа.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Повертаючись до витоків
ПовідомленняДодано: 20/06/2018 07:59 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 26/02/2009 20:33
Повідомлень: 48948
Звідки: Киев
Википедию, вы таки освоили. А как там с сайтом ОБСЕ, нашли уже? :-)

_________________
Якщо день не був твоїм другом, значить він був твоїм вчителем.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Повертаючись до витоків
ПовідомленняДодано: 20/06/2018 09:03 
Старейшина

З нами з: 20/09/2008 16:39
Повідомлень: 29119
Цитата:
До останнього часу не оприлюднювались й висновки експертів з генеалогії котрі досліджували і порівнювали рештки похованих скіфських царів з генотипом нинішніх українців. Саме вони й дають підстави стверджувати, що скіфи (попри природній і закономірний для досить обширного ареолу проживання поділ на дрібніші підгрупи) були для території, котра відома нині світові як Україна, автохтонним населенням.

Надо понимать, что кроме "высновкыв" у "экспэртив" ничего нет? А ведь это весьма недешевые исследования, и такие сенсации можно и обнародовать. Скромность, скромность...

Да, в "праукрайиньскых стэпах" за пяток тысячелетий до скифов формировалась протоарийская общность, для которой черноморские скифы являются очень давними потомками. И этому учили даже в советских вузах. Только ведь тогда первородством придется делиться с очень и очень многоми, а скифов можно попробовать притырить сепаратно. И то пофиг, что они ираноязычные, что по всем источникам как раз и являются для здешних мест "набридным насэлэнням", главное - спионерить, а за "высновкамы" у "экспэртив" дело не станет.

:-)

_________________
И меня не страшит, что однажды весной
Я услышу в степи вертолет надо мной.
Полыхнет из винта или из "калаша" —
И отправится в рай моя волчья душа.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Повертаючись до витоків
ПовідомленняДодано: 20/06/2018 09:23 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 28/02/2017 13:20
Повідомлень: 7473
Та ти шо ? *PARDON*
Насташло время ох&ительных историй от дедушки- баклана *ROFL*

_________________
Зображення
Зображення


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Повертаючись до витоків
ПовідомленняДодано: 20/06/2018 09:32 
Старейшина

З нами з: 20/09/2008 16:39
Повідомлень: 29119
Дерьмо, небось, думает, что кого-то толсто троллит.
С моей точки зрения "толсто" относится исключительно к глубинным размерам лобовых костей черепа пациента. Что и демонстрируется ним более-менее успешно.

:-)

_________________
И меня не страшит, что однажды весной
Я услышу в степи вертолет надо мной.
Полыхнет из винта или из "калаша" —
И отправится в рай моя волчья душа.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Повертаючись до витоків
ПовідомленняДодано: 20/06/2018 10:38 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 12/11/2010 10:55
Повідомлень: 11375
В своей полтавско-харьковской стилистике Корморан напоминает Калюжного и прочих аналогичных мыслителей. То ли вода в Полтаве такая...
Цитата:
Кроме древних греков никто ничего выдающегося для науки не сделал вплоть до начала Нового времени. Про римлян говорят, что они были прекрасные воины, но никчемные мыслители. Наследница Рима – Византия знаменита лишь тем, что в течение тысячелетия своего существования переписывала труды великих эллинов. Тысячу лет!
Арабы тоже умом не блистали. Максимум, на что их хватило, если верить историкам, так это на перевод великих греческих трудов на арабский язык.
Но вот Средневековье кончается, и Западная Европа, лишь только прочитав переводы хоть с греческого, хоть с арабского, сразу же сообразила, что к чему. Началось развитие науки в точности с того места, на котором остановились древние греки.
Остается непонятным, как же могло происходить это тысячелетнее переписывание, если сами переписчики не понимали, чего они переписывают?

_________________
*WRITE*


Востаннє редагувалось YAMA в 20/06/2018 10:58, всього редагувалось 1 раз.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Повертаючись до витоків
ПовідомленняДодано: 20/06/2018 10:51 
Старейшина

З нами з: 20/09/2008 16:39
Повідомлень: 29119
Для столь решительных выводов эти труды стоило хотя бы прочитать.

:-)

_________________
И меня не страшит, что однажды весной
Я услышу в степи вертолет надо мной.
Полыхнет из винта или из "калаша" —
И отправится в рай моя волчья душа.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Повертаючись до витоків
ПовідомленняДодано: 20/06/2018 10:54 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 12/11/2010 10:55
Повідомлень: 11375
Я читал достаточно других трудов на эту тему, что бы еще слушать патриотические лекции для плебса, опирающиеся на исходную посылку, ниразу историей науки не постулируемую...С таких позиций можно утверждать все что угодно. Такие труды мне попадаются под нос еженедельно. Давеча вот некий Степанов снова набросился на современную математику, с обвинениями ее в неадекватности физической картине мира. Так математика и не утверждала никогда такого полного соответствия. Тем более что картина оная ниразу не ясна. Речь идет об относительной внутренней целостности, красоте и чисто практической ценности тех или иных концептов, а не их непосредственном отображении на реальность - понятие темное и онтологически безблагодатное. О чем оные товарищи внезапно забывают, распиаривая свои бредни. Можно следуя Кронекеру выбросить из числовых систем все кроме натуральных чисел или даже их конечного подмножества, рассматривая абстрактные конечные поля или конечные разности в духе Гельфонда. Только работать с этим будет весьма и весьма затруднительно. А можно выкинуть постулат Архимеда и прийти к т.н. "нестандартному анализу" и доказывать теоремы в духе Лейбница. Только слишком многие с таким подходом согласны. А главное, шо ни тот, ни другой, ни третий подходы ничем в плане "адекватности физической картине мира" не лучше. :-D

_________________
*WRITE*


Востаннє редагувалось YAMA в 20/06/2018 11:22, всього редагувалось 7 разів.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Повертаючись до витоків
ПовідомленняДодано: 20/06/2018 10:59 
Старейшина

З нами з: 20/09/2008 16:39
Повідомлень: 29119
Да-да-да-да-да.
Только труды нужно читать не на тему, а по теме.
Раз уж собралось пинать носаками классиков.

:-)

_________________
И меня не страшит, что однажды весной
Я услышу в степи вертолет надо мной.
Полыхнет из винта или из "калаша" —
И отправится в рай моя волчья душа.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Повертаючись до витоків
ПовідомленняДодано: 20/06/2018 11:04 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 12/11/2010 10:55
Повідомлень: 11375
да-да-да... :-D Продолжай осваивать писания последышей Фоменко, называя их "классиками". Плебс тебе за это даст медальку. :-D

_________________
*WRITE*


Востаннє редагувалось YAMA в 20/06/2018 11:38, всього редагувалось 2 разів.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Повертаючись до витоків
ПовідомленняДодано: 20/06/2018 11:35 
Старейшина

З нами з: 20/09/2008 16:39
Повідомлень: 29119
И в воздух хуцповым хабалкиным клином врезалось амбре "светланы"...

:-)

_________________
И меня не страшит, что однажды весной
Я услышу в степи вертолет надо мной.
Полыхнет из винта или из "калаша" —
И отправится в рай моя волчья душа.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Повертаючись до витоків
ПовідомленняДодано: 20/06/2018 11:38 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 12/11/2010 10:55
Повідомлень: 11375
Удивительно, как много этих теорий, предположительно готовых в любую минуту совершить переворот в науке, исходит из местностей, наподобие тех, откуда родом Корморан. Только почему-то сами эти перевороты случаются в другом месте. И почему-то вопреки патриотически настроенным "калюжным" и прочим проповедникам эфирных моделей Вселенной. После чего всякое доверие к их россказням закономерно исчезает. :-D С "хуцпой" - это к Фоменко. :-D

_________________
*WRITE*


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Повертаючись до витоків
ПовідомленняДодано: 20/06/2018 12:11 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 12/11/2010 10:55
Повідомлень: 11375
Или вот еще высказывание:

Цитата:
Аналог этой ситуации – поведение шарика, установленного на вершине полусферы. Для него это явно неустойчивое состояние. В какую сторону он скатится, зависит от любых случайных малых флуктуаций – трамвай ли за окном проехал, или сотрудник в соседней комнате чихнул, – и в общем случае непредсказуемо.
В чем же причина, что шарик скатился влево, а не вправо? В простуде чихнувшего сотрудника? Нет. Причина – в неустойчивом состоянии шарика.
К сожалению, сегодня у историков нет понимания этого. Используя в основном детерминистский стиль мышления, они для каждого события ищут причину или аналог в прошлом. А при попадании социальных систем в состояние неустойчивости таких причин нет. Вот почему история ничему не учит: при «качественных скачках» возникает новая информация, которую очень сложно предсказать.


Это ясно любому мало-мальски грамотному инженеру, не просиживавшему штаны на первом курсе. В точках экстремума поведение функции определяется бесконечно малыми высшего порядка. Почему это не ясно "историкам", мне лично непонятно. :-D И да, такие причины есть, но эти причины находятся за пределами погрешностей "измерений" доступными нам методами. Посему поиск и интерпретация их были и остаются перспективной задачей метаисторического анализа. :-D Когда утверждают, что их нет - становятся на позиции антинаучного релятивизма и поповщины. Наподобие возведения концепта вероятности в фундаментальный, основополагающий принцип. Что, собственно и проделано в данном абзаце. Бог не играет в кости (С).
Результаты слишком многих операций зависят от учета погрешностей. Если, например, мы вычтем друг из друга два близких числа с заданной по умолчанию в их записи погрешностью, то в итоге относительная погрешность результата может вырасти на три порядка (т.е. в тысячу раз), как в следующем примере:
327,48 — 326,91
у аргументов относительная погрешность 0.004%, а у результата 3.5%. Отсель следует, что если мы будем руководствоваться неверными цифрами разности в своей практической деяльнисти, то получим себе на бошку т.н. "черного лебедя" - очередное изобретение очередного сумасшедшего Шляпкина, не удосужевшегося прочитать школьный учебник, зато поместившего в свой опус целую главу с собственными дикими интерпретациями теорвера. И впарившего этот свой "нью-эйдж" дуракам за неиллюзорные бабки. :-D

Корморан написав:
Для столь решительных выводов эти труды стоило хотя бы прочитать.

:-)


Хто сказал, шо я их не читаю? Самые оголтелые внимательно мельком просматриваю. Должен же я знать, кто конкретно нас окружает... :-D

_________________
*WRITE*


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 19 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Користувачі, які зараз переглядають цей форум: Google [Bot]


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: