«Главред»

Главредный форум
Сьогодні: 01/06/2020 23:30

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]
Створити нову тему Відповісти  [ 34 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3  Далі
Автор Повідомлення
ПовідомленняДодано: 19/06/2016 19:34 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 25/11/2008 18:15
Повідомлень: 14709
Звідки: Запорожье
http://www.unian.net/world/1380370-na-k ... -rpts.html

На Крите впервые за более чем 1200 лет начался Всеправославный собор без участия РПЦ

Цитата:
На греческом острове Крит началась первая встреча предстоятелей православных церквей за более чем 1200 лет, но без участия РПЦ и еще нескольких церквей.

Собор открылся богослужением в соборе Святого Мины в городе Ираклион, который проводит Вселенский патриарх Варфоломей, сообщает Deutsche Welle. Нынешняя встреча отцов церкви историческая - представители православных церквей встречаются впервые со времен раскола, который произошел более 1200 лет назад. Ожидалось, что участие в соборе примут более 300 епископов из 14 поместных православных церквей. Однако незадолго до начала собора патриархата Русской православной церкви и православных церквей Грузии, Сербии, Болгарии, а также лояльного к сирийского президента Башара Асада Антиохийского патриархата в Дамаске отказались принимать участие в соборе. Сейчас в нем принимают участие более 170 епископов. Читайте такжеПапа Римский и Вселенский патриарх посетят мигрантов в Греции Планируется, что Всеправославный собор продлится до 26 июня. Участники Собора должны обсудить шесть тем: отношений Православной церкви с остальным христианским миром, поста, брака, церковной миссии в современном мире, окормления православных в диаспоре, способы провозглашения автономии Православных церквей. Отдельно предполагалось еще принять послание Собора. 16 июня Верховная Рада приняла постановление об обращении к патриарху Варфоломею по отмене акта 1686 года о передаче Киевской митрополии к Московскому патриархату и предоставления автокефалии православной церкви в Украине.


_________________
«Земля круглая, и кто за кем бегает, еще не известно!» М. Жванецкий


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 19/06/2016 22:26 
Старейшина

З нами з: 20/09/2008 16:39
Повідомлень: 29852
1. И сразу все у нас наладится.

2. 1200 лет назад РПЦ не имела возможности принимать участие во "всеправославном соборе" по причине
а) физического отсутствия фигуранта;
б) отсутствия в природе самого мероприятия, ибо соборы назывались Вселенскими.

_________________
И меня не страшит, что однажды весной
Я услышу в степи вертолет надо мной.
Полыхнет из винта или из "калаша" —
И отправится в рай моя волчья душа.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 19/06/2016 22:45 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 26/02/2009 20:33
Повідомлень: 49826
Звідки: Киев
Православна ж церква в силу багатьох специфічних чинників своїх соборів не проводила, що й призвело до непорушності багатьох церковних канонів на словах, а на ділі – до повного разброду і шатаній у щоденній церковній практиці. І величезну деструктивну роль в цьому відіграла (і продовжує відігравати) Москва, но об етом нєсколько позже.

Ітак, коли в 1453 році Константинополь був захоплений османами, православний світ пережив справжній шок - здавалося, що небо впало, насувається апокаліпсис. Но османи, всупереч твердженням російських шкільних підручників з історії, показали, що вони не тупі і проявили історичну прозорливість. Та не стали знищувати посаду Константинопольського патріарха. Зрозуміло, що не через гуманне ставлення до православних, а з політичних міркувань: корисно мати в себе у Стамбулі релігійного лідера не ще завойованих народів Південної і Східної Європи.

На той час в Україні відбувалися свої карколомні події: Київ, ослаблений монгольським завоюванням і подальшими політичними катаклізмами, все одно продожував залишатися одним з центрів канонічного православ’я. А вплив Київської митрополії, яка історично входила до складу Константинопольського патріархату поширювалася на величезні території, включаючи і політичне новообразованіє, відоме під назвою Московського княжества.

Но московські правителі, користуючись одночасним ослабленням Константинополя та Києва вдарилися в сіпаратізм і, проголосили у 1448 році ніким не признаваєму Московську православну церкву. Самі собі призначали митрополитів, ті висвячували нижчих священиків, котрі правили службу як собі хотіли, бо здебільшого не вміли писати і читати. Пізніше, коли в Московське царство приїхали випускники київських духовних закладів, вони були в льогком аутє від вольностєй, які дозволяли собі під час богослужінь неграмотні московські батюшки. Почалося наведення порядку, шо єстєственно викликало церковний розкол, появилися старообрядці, але це вже зовсім інша історія.

От у чому московська церква завжди проявляла резвость, так це у викраденні ікон, інших святинь та у взятті в заложніки авторитетних церковних діячів. І початок цьому процесу ще в ХІІ столітті поклав владімірський князь Андрей “Боголюбський”. Який у 1169 році завоював і сплюндрував Київ, вивізши до себе у Владімір чимало київських і вишгородських святинь. Потом, щоправда, владімірці получили від киян, (яким на допомогу поспішили галичани), добряче по пиці, князя Андрея зарізали свої ж, але ікони владімірці в Київ так і не повернули.

Непризнаваємою Московська православна церква залишалася майже півтори століття, аж до 1589 року, коли Борису Годунову вдалося нарешті заманити в Москву і півроку утримувати в якості заручника константинопольського патріарха Ієремією ІІ Траноса. У Москві тюремна справа завжди стояла на висоті, тож патріарх Ієремія повною мірою насолодившись пенітенціарними прелєстями христолюбивого московського государства, тяжко зітхнув і согласився піти на сотруднічество. І визнав Московську православну церкву на правах окремої патріархії.

Константинопольський собор 1590 року, однак, цього рішення, прийнятого під примусом, не визнав. Тому три роки поспіль Москва широко користуючись матеріальними трудностями, які переживала Константинопольська патріархія, щедро роздавала хабарі і аж нарешті у 1593 році вибила нужне собі рішення. Рішення було оформлене не бездоганно, що й дає багатьом пізнішим історикам церкви підстави заперечувати легітимність тих рішень. Наприклад, чогось проголосили, що Московська патріархія, яка виникла і 1589 році старша від Грузинської православної церкви! Котра, нагадаю, користується автокефалією ще з 417 року.

До речі, ці події, а також недалекоглядна, а часто відверто малодушна політика патріарха Ієремії Траноса, й стали одними з важливих причин, які викликали в українському духовенстві широке невдоволення. Яке згодом, у 1596 році, вилилося в Берестейську унію, коли значна частина духовенства вирішила порвати з Константинополем і укласти союз (унію) з Апостольською церквою в Римі. Звідти починає свою історію греко-католицька церква, але про ці події та їхні наслідки дідусь розкаже колись іншим разом.

Так вот, отримавши канонічний статус Московська православна церква продовжила ласо задивлятися на Київ, який, як не крути, був (і залишається) більш значущим для православних релігійним центром, ніж Москва. Історія поглинання Київської митрополії Московським патріархатом довга і повчальна, на деталях зупинятися не будемо. Але Київ так просто не здавався і пручався майже сто років. Навіть після Хмельниччини, коли значна частина сучасної України увійшла до складу Московського царства, Київська митрополія ще довго зберігала самостійність та формально підпорядковувалася Константинополю. А на ділі користувалася широкою автономією.

І аж у 1686 році, коли на московському престолі сиділи слабоумний Іван та прищавий подросток з нездоровими склонностями Петро (майбутній Петро І), Москва, після великої кількості невдалих спроб, таки дожала Константинополь. І дожала в притаманний собі спосіб – путьом угроз, обіцянок і підкупів. Томос (грамоту) на перепідпорядкування Київської митрополії Московському патріархату видали дяку Нікітє Алєксєєву, за шо той відслюнявив Константинопольському патріарху 200 золотих і “три сороки соболів”. Про полученіє взятки патріарх написав дяку розписку, бо в Москві при цариці Софії у сфері корупції була дуже строга отчотность. А для нас та розписка важлива, щоб розуміти в який спосіб Москва на практиці просувала свою внєшнєполітичну доктрину про “Третій Рим”.

Київське духовенство зустріло це рішення роптанієм, було багато невдоволених, з якими поочерьодно розібралися не без участі гетьмана Самойловича та ряду інших дєятєлєй. Про ті веселі події мова йтиме у третьому томі “Історії України від діда Свирида” (бо другий закінчується Хмельниччиною), але про них і так багато де написано. Тож наші сучасні політики мають читати про події тих часів щодня перед сном. Дуже повчально.

Ідьом дальше. Московські патріархи заполучивши Київ не довго радувалися, бо цар Петро ліквідував інститут патріарха, створив натомість Священний Синод. Тобто неприкрито показав, шо вопроси релігії для Росії є лише елементом державної політики і територіальної експансії. Російські імператори ніколи особливо й не приховували, що поглинання Константинопольського патріархату й підпорядкування собі всього православного світу для них вопрос сугубо практичний. Для цього й затівалися безконечні русско-турецкіє войни, які в другій половині ХVIII століття точилися непреривно. В радянських підручниках потім писали разну ахінєю, що Росія керувалася чистими помислами про звільнення з-під османського іга поневолених народів, але насправді всі в Європі і тоді все чудово розуміли. І коли в Павла народився очередний синочок, якого цариця Єкатєріна ІІ назвала Константіном, всім стало ясно, які політичні задачі ставляться перед новонародженим немовлятком.

Практичному втіленню цієї мети спочатку завадили наполеонівські війни, а потім непроходима внєшнєполітична тупість царя Ніколая І. Той цар у 1854 році нарешті наважився і затіяв війну за Константинополь, будучи впевненим, шо ніхто йому не завадить: Європа повозмущається і заткнеться. Но нє тут то било. Дипломатичний геній Ніколая І призвів до невиданого до того результату – у воєнний союз на захист Туреччини об’єдналися ізвечні враги Франція та Велика Британія. До них приєднався хитрий Кавур з Сардинського королівства і понєслось. В результаті Росії наваляли, захватили Севастополь і примусили царя умеріть апетіти. Царь Ніколай від огорченія помер, Толстой написав “Кримьскі расскази”, пропагандисти створили міф про гордий і нєприступний Сєвастополь. Але Європа своєї мети досягла - ідея завоювання Стамбула на якийсь час сходить з порядку денного Росії, Константинопольський патріарх зітхає з полегшенням. Бо якщо хтось думає, що тому патріархату дуже подобалася міфологема про “Москву – третій Рим”, той дуже сильно помиляється.

Водночас і думати, шо весь остальний православний світ спостерігав за поползновеніями Росії з симпатією було б неправильним. Кожного разу, коли Росія слабшала і умеряла апетіти, православні ієрархи висували ідею проведення Всеправославного собору. Перший раз така ідея була озвучена Константинопольським патріархом у 1860-х роках, якраз в період відносного вгамування Росії. Сил у Александра ІІ завоювати Константинополь не було, але вліянія, щоб зірвати плани проведення собору вистачало. І він той собор зірвав.

Потом ідея собору знову появляється у 1920-х роках, коли усіліями більшовиків церкву в Росії загнобили і обіцяли вообще знищити. Ослаблення впливу Москви на Констинопольську патріархію викликало реанімацію ідеї Всеправославного собору, але обща ситуація в православних церквах не дозволила реалізувати цей задум. Тож патріарх Константин VII, змушений був відмовитися від проведення собору, який він планував зібрати у 1925 році в Єрусалимі.

Потом, після війни, Сталін активно ударився у територіальні поползновенія, хоча релігійна складова там відігравала другорядну роль. Головною ідеологією тоді був комунізм, но і московське державне православіє відігравало свою вспомагатєльну роль. Наприклад на західноукраїнських землях, де у 1946 році був проведений львівський псевдособор, за яким греко-католики якоби добровольно переходили в московське православіє. За деякими ознаками Сталін планував активніше використовувати церкву в геополітичних цілях, але на щастя у 1953 році сконав, у Константинополі знову зітхнули з полегшенням.

Хрущова релігія не цікавила, він був затятим атеїстом і вопроси релігії в геополітиці його не цікавили. Микита вважав, що польоти в космос і ядерні ракети засіб більш ефективний, ніж церковний дзвін і запах ладану. Тож Констанитопольский патріархат у 1961 році знову починає несміливо просувати ідею Всеправославного собору і не без успіху. Але тут знову влізла Москва і поламала все діло. Формальним приводом була ситуація з православ’ям у Естонії, що на довгі роки зіпсувало офіційні контакти між константинопольским та московським патріархатами. Які поновилися лише, здається у 2008 чи в 2009 році. Принаймні, коли патріарх Варфоломій у 2010 році злітав у Москву і зустрівся з Гундяєвим, тема Всеправославного собора знову почала активно обговорюватися.

Провівши купу різних совещаній, спільних молебнів та інших богоугодних заходів Константинополь офіційно призначив проведення собору на червень 2016 року в Стамбулі. З чим спочатку соглашався і Гундяєв. Були щоправда возраженія з боку ряду помісних церков, бо помісні православні церкви історично горді і неслухняні. Тому вони щоразу знаходять нові причини, щоб доказати всім, а впершу чергу собі, свою незалежність і окремішність. Але так виглядає, шо патріарх Варфоломій твердо затявся, що якщо він той собор не проведе, то його ще тисячу років ніхто проводити не буде. Треба комусь почати і Варфоломій наважився.


Я вже якось писав про те, як Варфоломій ішов на любі поступки капризному Гундяєву, для якого переніс собор із Туреччини на Крит і погодився не згадувати українське питання. Але Гундяєв на щастя продовжив вередувати, і Варфоломія це дістало. Константинопольський патріарх згадав, що він вже не хлопчик, що йому вже 76 років. Відтягувати Собор безконечно він не може, а Москва завжди знайде якусь причину, щоб не допустити проведення собору. І, як наслідок – підняття авторитету та впливу Константинопольської патріархії в православному світі.

Цією унікальною історичною ситуацією вирішили скористатися в Києві і після довгих міркувань, що би такого від Собору попросити, вирішили завдати точечного удару. Тому прохання звучить досить скромно – офіційно скасувати томос 1686 року. А також сприяти створенню в Україні Помісної Церкви. Прохання таке озвучила і Верховна Рада, після чого почалися стєнанія про втручання держави в релігійні справи. Але тут треба віддати належне хунті. Яка звернулася до Константинополя не листом президента чи прем’єра, а листом парламенту – тобто представника і виразника думки громадськості. Так шо інсинуації, щодо неправомірності звернення ВРУ є звичайними інсинуаціями.

Собор, на зважаючи на відсутність РПЦ МП та ряду інших помісних церков (кожна по своїй причині) все-таки почався. Якими будуть його рішення – ми побачимо. Чи скористається Варфоломій історичною нагодою ослабити Москву – я не знаю. Побачимо. А вже від залежності, якими будуть результати Собору і поговоримо. Але те, що Варфоломій дуже серйозно ставиться до Собору і хоче увійти в Історію в якості патріарха, який сприяв піднесенню православ’я, то цілком очевидно. І його бажання, по-моєму, цілком співпадає з інтересами України, тож дідусь бажає Собору успіхів.


https://www.facebook.com/svyryd.opanaso ... 4917964197

_________________
Якщо день не був твоїм другом, значить він був твоїм вчителем.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 20/06/2016 10:24 
Старейшина

З нами з: 20/09/2008 16:39
Повідомлень: 29852
Между прочим, объявление Вселенского собора есть императорской прерогативой. Не помню уж, как там этот принцип называется. Так что Путин на стульчак византийских императоров уселся отнюдь не просто так. И афонские старцы Варфоломеюшке обструкцией тоже не просто так пригрозили.

:-)

_________________
И меня не страшит, что однажды весной
Я услышу в степи вертолет надо мной.
Полыхнет из винта или из "калаша" —
И отправится в рай моя волчья душа.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 20/06/2016 19:04 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 26/02/2009 20:33
Повідомлень: 49826
Звідки: Киев
Так то ж Вселенский собор, а сегодня речь идет о Всеправославном соборе.

Что до Всеправославного собора, то если УПЦ вернут каноничный статус, то Варфаламею будет по боку на какой бок "картуз" афонских старцев на пару с царем ымператором.
Ну да посмотрим как будет. Не все так просто и однозначно.

_________________
Якщо день не був твоїм другом, значить він був твоїм вчителем.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 20/06/2016 20:04 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 12/11/2010 10:55
Повідомлень: 11739
Не вижу мадам.

_________________
*WRITE*


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 20/06/2016 21:12 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 08/03/2008 02:31
Повідомлень: 9380
Звідки: г.Мариуполь
Svetlana написав:
Так то ж Вселенский собор, а сегодня речь идет о Всеправославном соборе.

Что до Всеправославного собора, то если УПЦ вернут каноничный статус, то Варфаламею будет по боку на какой бок "картуз" афонских старцев на пару с царем ымператором.
Ну да посмотрим как будет. Не все так просто и однозначно.

То бишь вы искренне считаете патриарха Константинопольского идиотом....? =-O =-O =-O

_________________
"С нами Бог, разумейте языцы, и покоряйтеся: ибо с нами Бог."


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 20/06/2016 21:48 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 12/11/2010 10:55
Повідомлень: 11739
Припомните того, кого оная не считает идиотом. Вероятнее всего сего, который якобы кроет оную матом. :-D Кто полагает, что данная есть то же, что и сапфирная попрошу приподнять руку! :-D

_________________
*WRITE*


Востаннє редагувалось YAMA в 20/06/2016 22:32, всього редагувалось 1 раз.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 20/06/2016 22:25 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 26/02/2009 20:33
Повідомлень: 49826
Звідки: Киев
Тихоня написав:
Svetlana написав:
Так то ж Вселенский собор, а сегодня речь идет о Всеправославном соборе.

Что до Всеправославного собора, то если УПЦ вернут каноничный статус, то Варфаламею будет по боку на какой бок "картуз" афонских старцев на пару с царем ымператором.
Ну да посмотрим как будет. Не все так просто и однозначно.

То бишь вы искренне считаете патриарха Константинопольского идиотом....? =-O =-O =-O


Почему идиотом?

_________________
Якщо день не був твоїм другом, значить він був твоїм вчителем.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 20/06/2016 22:27 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 08/03/2008 02:31
Повідомлень: 9380
Звідки: г.Мариуполь
Svetlana написав:
Тихоня написав:
Svetlana написав:
Так то ж Вселенский собор, а сегодня речь идет о Всеправославном соборе.

Что до Всеправославного собора, то если УПЦ вернут каноничный статус, то Варфаламею будет по боку на какой бок "картуз" афонских старцев на пару с царем ымператором.
Ну да посмотрим как будет. Не все так просто и однозначно.

То бишь вы искренне считаете патриарха Константинопольского идиотом....? =-O =-O =-O


Почему идиотом?

Потому что невозможно вернуть то чего не было никогда....

_________________
"С нами Бог, разумейте языцы, и покоряйтеся: ибо с нами Бог."


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 20/06/2016 22:54 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 26/02/2009 20:33
Повідомлень: 49826
Звідки: Киев
Тихоня написав:
Svetlana написав:
Тихоня написав:
Svetlana написав:
Так то ж Вселенский собор, а сегодня речь идет о Всеправославном соборе.

Что до Всеправославного собора, то если УПЦ вернут каноничный статус, то Варфаламею будет по боку на какой бок "картуз" афонских старцев на пару с царем ымператором.
Ну да посмотрим как будет. Не все так просто и однозначно.

То бишь вы искренне считаете патриарха Константинопольского идиотом....? =-O =-O =-O


Почему идиотом?

Потому что невозможно вернуть то чего не было никогда....


Ну может быть... я о церковных делах мало что знаю.
А что это было, поясните?

Цитата:
Москва, після великої кількості невдалих спроб, таки дожала Константинополь. І дожала в притаманний собі спосіб – путьом угроз, обіцянок і підкупів. Томос (грамоту) на перепідпорядкування Київської митрополії Московському патріархату видали дяку Нікітє Алєксєєву, за шо той відслюнявив Константинопольському патріарху 200 золотих і “три сороки соболів”. Про полученіє взятки патріарх написав дяку розписку, бо в Москві при цариці Софії у сфері корупції була дуже строга отчотность.

_________________
Якщо день не був твоїм другом, значить він був твоїм вчителем.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 20/06/2016 23:03 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 08/03/2008 02:31
Повідомлень: 9380
Звідки: г.Мариуполь
Цитата:
Москва, після великої кількості невдалих спроб, таки дожала Константинополь. І дожала в притаманний собі спосіб – путьом угроз, обіцянок і підкупів. Томос (грамоту) на перепідпорядкування Київської митрополії Московському патріархату видали дяку Нікітє Алєксєєву, за шо той відслюнявив Константинопольському патріарху 200 золотих і “три сороки соболів”. Про полученіє взятки патріарх написав дяку розписку, бо в Москві при цариці Софії у сфері корупції була дуже строга отчотность.
.....А хрен его знает что это...?
Униаты свое имеют...ну после Исидора....Вот Шевчук -Архиепископ Киевский и Галицкий....Чего вам еще надобно...Православные же имеют своего митрополита Онуфрия и патриарха Московского.....и очень давно...А хотелки гражданина Денисенко...так то только его хотелки...

_________________
"С нами Бог, разумейте языцы, и покоряйтеся: ибо с нами Бог."


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 20/06/2016 23:13 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 26/02/2009 20:33
Повідомлень: 49826
Звідки: Киев
Тихоня написав:
Цитата:
Москва, після великої кількості невдалих спроб, таки дожала Константинополь. І дожала в притаманний собі спосіб – путьом угроз, обіцянок і підкупів. Томос (грамоту) на перепідпорядкування Київської митрополії Московському патріархату видали дяку Нікітє Алєксєєву, за шо той відслюнявив Константинопольському патріарху 200 золотих і “три сороки соболів”. Про полученіє взятки патріарх написав дяку розписку, бо в Москві при цариці Софії у сфері корупції була дуже строга отчотность.
.....А хрен его знает что это...?
Униаты свое имеют...ну после Исидора....Вот Шевчук -Архиепископ Киевский и Галицкий....Чего вам еще надобно...Православные же имеют своего митрополита Онуфрия и патриарха Московского.....и очень давно...А хотелки гражданина Денисенко...так то только его хотелки...


Метрополия и колония по сути... плохая комбинация для такой страны как Украина. Хотелось и думается было бы правильно, если бы в Украине была своя поместная церковь. И Денисенко, в вопросе поместной церкви ни причем. Сегодня Филарет, завтра кто-то другой, а поместная церковь все же больше отдельных личностей. Разве нет?

_________________
Якщо день не був твоїм другом, значить він був твоїм вчителем.


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 20/06/2016 23:19 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 08/03/2008 02:31
Повідомлень: 9380
Звідки: г.Мариуполь
Вот странный вы человек Светлана...."Всем известно что Крым Украинский с 1954 года..."..это свято и незыблемо.....а "Всем известно что с 1686 года Киев в Московском патриархате..!"...это ничего не значит...Чудно...честное слово ...и глупо...

_________________
"С нами Бог, разумейте языцы, и покоряйтеся: ибо с нами Бог."


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 20/06/2016 23:22 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 08/03/2008 02:31
Повідомлень: 9380
Звідки: г.Мариуполь
Svetlana написав:
Тихоня написав:
Цитата:
Москва, після великої кількості невдалих спроб, таки дожала Константинополь. І дожала в притаманний собі спосіб – путьом угроз, обіцянок і підкупів. Томос (грамоту) на перепідпорядкування Київської митрополії Московському патріархату видали дяку Нікітє Алєксєєву, за шо той відслюнявив Константинопольському патріарху 200 золотих і “три сороки соболів”. Про полученіє взятки патріарх написав дяку розписку, бо в Москві при цариці Софії у сфері корупції була дуже строга отчотность.
.....А хрен его знает что это...?
Униаты свое имеют...ну после Исидора....Вот Шевчук -Архиепископ Киевский и Галицкий....Чего вам еще надобно...Православные же имеют своего митрополита Онуфрия и патриарха Московского.....и очень давно...А хотелки гражданина Денисенко...так то только его хотелки...


Метрополия и колония по сути... плохая комбинация для такой страны как Украина. Хотелось и думается было бы правильно, если бы в Украине была своя поместная церковь. И Денисенко, в вопросе поместной церкви ни причем. Сегодня Филарет, завтра кто-то другой, а поместная церковь все же больше отдельных личностей. Разве нет?

А каким образом это связано....? Католики всего мира не страдают от подчинения папе Римскому.... =-O

_________________
"С нами Бог, разумейте языцы, и покоряйтеся: ибо с нами Бог."


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 34 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Користувачі, які зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: