«Главред»

Главредный форум
Сьогодні: 16/06/2019 21:58

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]
Створити нову тему Відповісти  [ 4 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Демократия
ПовідомленняДодано: 21/05/2019 15:03 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 26/02/2009 20:33
Повідомлень: 45579
Звідки: Киев
Цитата:
Сьогодні президент Зеленський підпише указ про проведення дострокових парламентських виборів

Не є таким важливим, на що саме він буде посилатися в цьому указі. І сам президент, і його юристи, і його прихильники будуть прекрасно знати, що глава держави пішов на свідоме порушення законів країни і її Конституції, розтоптав право. Але вони будуть брехати самим собі, тому що так треба. І в цьому нічим не відрізнятися від росіян, які теж прекрасно знають, що їхні війська знаходяться на нашій землі, але брешуть, що «настамнет» тому що так треба.

Ба більше - опоненти цього президентського рішення, які будуть стверджувати, що глава держави порушив закон і навіть подавати до Конституційного суду, теж погодяться з ним. Воно їм потрібне. Тому що у них розгорнуті виборчі штаби, тому що у них мобілізовані виборці. Тому що їм потрібно, щоб новий президент порушив Конституцію - щоб потім, коли виборці чергового разу розчаруються в своєму кумирі і зненавидять його, позбутися Зеленського на законних підставах. Позбутися як порушника Конституції, а не просто як людини, що не виправдала ілюзій натовпу.

Так в українській історії було вже не раз і не два. Найяскравіше проявилося, коли узурпував владу Віктор Янукович. Коли незаконно створювали коаліцію у парламенті, коли за допомогою продажного Конституційного суду переписували під узурпатора Основний закон країни. І тоді все було всім зрозуміло - але прихильники Януковича, цього "сильного господарника", робили вигляд, що нічого не помітили. А опозиція була зацікавлена ​​в тому, щоб її головний ворог сам викопав собі політичну могилу. І не помилилася в розрахунках - ось тільки крах Януковича обернувся не тільки його особистою поразкою, але ще і кров'ю, війною, втратою територій і економічною катастрофою.

Зараз все буде приблизно так само. Успіх буде куватися приблизно тими ж людьми і їхніми учнями - спочатку за допомогою порушення Конституції отримають слухняний парламент, потім за допомогою Конституційного суду скасують закон про люстрацію і забезпечать реванш "справжніх" професіоналів. І країна повернеться до 2010 року, щоб потім - тільки набагато швидше, ніж в недавньому минулому - повернутися у 2013-й.

Порушення Конституції, неповага до права - і це те, що українці ніяк не можуть зрозуміти - це завжди дорога до політичної, соціальної та економічної катастрофи. Україна вже на цьому шляху. Одні готові до реваншу, інші з цікавістю спостерігають, як їхні опоненти-тріумфатори риють собі нову політичну могилу поблизу від могили Януковича. Але в результаті багаті стануть ще багатшими, а бідні - ще біднішими. В результаті будуть надовго втрачені шанси, які з'явилися завдяки Майдану 2013-2014 років. В результаті будуть нові трагедії, нові поразки, нові катастрофи. В результаті країна знову опиниться в глухому куті, з якого не зможе вибратися.

У глухому куті тому, що неможливо побудувати диктатуру там, де немає грошей для задоволення запитів юрби. І неможливо побудувати демократію там, де немає поваги до закону.

https://espreso.tv/article/2019/05/21/v ... _do_krakhu


К Портинокву, можно относиться по разному. Но в данном конкретном тексте он прав. Нет у нас в стране уважения к процедуре. Последние пять лет хоть как-то старались следовать процедуре. И даже те не большие усилия меняли страну к лучшему. Но увы, не только в "элитах", но и в народе понятия подменяющие собой демократию, ну очень укоренились. Люди перестали видеть разницу, многие ее в упор не видят. Что нравится, что не требует усилий то и правильно.

Майдан пять лет назад, продемонстрировал к чему может привести жизнь по понятиям. Но урок, судя по всему, не был выучен. Телевизор транслирует хотелки "элит", народ поддерживает. И поддерживает порой ну очень активно, даже если совсем не понимает сути.

И что самое, на мой взгляд угрожающее на сегодня, желание ввести народовладие в Конституцию. Это жуткая и подлая, со стороны "элит", подмена гражданского общества понятийным народовладием.

Поясню попроще. Телевизор расскажет о желаниях одних, и утвердит во мнении других, чего они больше всего хотят на данную минуте. Ну а после референдум - "а не желаете ли нам подсобить". Народу нравится когда его спрашивают. И даже если спрашивают о том, чего народ в принципе не может знать, все равно нравится.

Децентрализация, самоуправление требует усилий, а народ ленив. Проще на референдум. Проголосовал и ждешь когда на блюде принесут "нам должны".

_________________
Гораздо легче обмануть людей, чем убедить их в том, что они обмануты


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Демократия
ПовідомленняДодано: 22/05/2019 16:37 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 26/02/2009 20:33
Повідомлень: 45579
Звідки: Киев
Цитата:
"Кінцеве рішення, якщо воно буде неоднозначно сприйняте суспільством, якщо там будуть точки, проблемні для сприйняття тими чи іншими, може бути винесене на референдум, щоби не якийсь політик приймав рішення, яке розколює суспільство, а щоб сам народ, саме суспільство прийняло таке рішення чи підходять ті, чи інші домовленості", - заявив Богдан.


26 апреля 2018 года, КС отменил приянтый при Яныке, закон о референдуме. Само обоснование и решение длинное. Я немного процитирую, тобы было понятно тем, кто за референдум о том как помириться с РФ. И тем, кто всецело за приять новую конституцию на референдуме.

Цитата:
Згідно зі статтею 159 Основного Закону України Верховна Рада України розглядає законопроект про внесення змін до Конституції України за наявності висновку Конституційного Суду України щодо відповідності законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції України. У випадку внесення змін до Конституції України без дотримання вимог, установлених нормами розділу XIII "Внесення змін до Конституції України" Конституції України, зміст відповідного законопроекту не може бути підданий превентивному конституційному контролю. Окреслений підхід ставить під загрозу передбачені, зокрема, статтею 157 Конституції України об’єкти такого контролю, а саме: права і свободи людини і громадянина, незалежність і територіальну цілісність України.

Відповідно до частини другої статті 151 Основного Закону України Конституційний Суд України за зверненням Президента України або щонайменше сорока п’яти народних депутатів України надає висновки про відповідність Конституції України (конституційність) питань, які пропонуються для винесення на всеукраїнський референдум за народною ініціативою. Однак Законом № 5475 повноваження щодо перевірки на конституційність питань, які виносяться на всеукраїнський референдум, покладено на Центральну виборчу комісію. Відповідно до частини другої статті 31 Закону № 5475 Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації ініціативної групи з мотивів, зокрема, "невідповідності питання чи тексту, що пропонується винести на всеукраїнський референдум, вимогам Конституції України та законам України".

У частині третій статті 20 Закону № 5475 визначено, тексти нової редакції Конституції України та законопроектів, що виносяться на конституційний та законодавчий референдум, не повинні скасовувати чи обмежувати зміст та обсяг існуючих прав і свобод людини і громадянина або бути спрямованими на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України", однак Закон № 5475 не містить норм щодо можливості для Конституційного Суду України здійснювати конституційний контроль за змістом тексту відповідного законопроекту.

Таким чином, указані положення Закону № 5475 істотно обмежують повноваження Конституційного Суду України щодо здійснення ним превентивного конституційного контролю, передбаченого Конституцією України.Цитата:
24. Конституційний Суд України вважає, що, втілюючи приписи Конституції України щодо законодавчого регулювання, Верховна Рада України має дотримуватись міжнародних стандартів проведення референдумів, зокрема позицій Європейської Комісії "За демократію через право" (Венеціанської Комісії) (далі - Венеціанська Комісія). У Висновку від 11 липня 2001 року № 190/2002 "Керівні принципи для демократичних референдумів на національному рівні", ухваленому Венеціанською Комісією на 47-й сесії (Венеція, 6-7 липня 2001 року), зазначено: "Застосування референдумів повинно бути підпорядковане юридичній системі в цілому, а особливо нормам, які регулюють перегляд Конституції. Зокрема, референдум не може бути проведений, якщо Конституція не передбачає його, наприклад, коли конституційна реформа є предметом виключної юрисдикції парламенту" (підпункт 3 пункту II.B).

Венеціанська Комісія на 95-й Пленарній сесії (Венеція, 14-15 червня 2013 року) ухвалила окремий Висновок щодо Закону № 5475, у якому, зокрема, зазначила: "Проте окремі положення нового Закону, відповідно до яких може бути проголошено референдум за народною ініціативою щодо конституційних змін, якщо їх проаналізувати ретельніше, потрапляють під ризик не лише стосовно відповідності окремим міжнародно визнаним стандартам щодо референдумів, а й з точки зору того, як з їх врахуванням слід розуміти Конституцію України"; "деякі з положень виходять за межі встановленої конституційної норми та можуть мати наслідком політично мотивовані маніпуляції таким референдумом, а особливо стосовно зміни Конституції в спосіб, не передбачений текстом Конституції України... новий закон містить подібні положення". Далі у Висновку вказано, що "уможливлення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою щодо нової конституції або щодо внесення конституційних змін (як зазначено в Законі про референдум, що розглядається, зокрема в його статтях 15 і 16) дозволить обійти вимогу щодо голосування кваліфікованою більшістю у Верховній Раді. На глибоке переконання Венеціанської Комісії, це було би згубним для конституційної стабільності та легітимності в Україні" (пункти 16, 28 Висновку Венеціанської Комісії від 17 червня 2013 року № 705/2012 щодо Закону України "Про всеукраїнський референдум").https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v004p710-18

_________________
Гораздо легче обмануть людей, чем убедить их в том, что они обмануты


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Демократия
ПовідомленняДодано: 23/05/2019 14:08 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 26/02/2009 20:33
Повідомлень: 45579
Звідки: Киев
Зображення

Демократия - это процедура. Конституция и законы - это процедура. И если кто-то ей не следует, то виноват он сам, а не Конституция и демократия.

Но мы же понимаем, что суть их претензий сводится к одному, если процедура не устраивает, ее нужно изменить в пользу своего хочу. И у каждого свое "хочу". И каждый видит себя во главе всего. А когда разносят в прах общественный договор, сетуют на Майдан, о себе любимых, стыдливо умалчивая.

_________________
Гораздо легче обмануть людей, чем убедить их в том, что они обмануты


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Демократия
ПовідомленняДодано: 04/06/2019 22:47 
Старейшина
Аватар користувача

З нами з: 26/02/2009 20:33
Повідомлень: 45579
Звідки: Киев
Що до вбитого хлопчика. Хлопчик та держава.

Сьогодні прийшла до дому, і трохи подивилась етер "Прямого" каналу. Одна пані депутат, переплутавши грішне з праведним, сказала, що Аваков завжди казав, що лише держава має право на правопорядок. Це зовсім не так. Аваков, завжди казав, що держава має право на насилля. Що саме МВС має таке право.

І от що я хотіла б сказати. Коли держава заявляє своє право на насилля, то це вже ніяка не демократія. Це вже диктатура. А коли держава не лише це заявляє, а ще і робить своїм напрямком дії, то не варто дивуватись, що якісь поліціянти, на гарному підпитку, виходять на галявинку серед міста трохи постріляти. Їм сам міністр зі своїми радниками дав таке право. Право буди над громадянами.

От як би у нас держава залишала за собою право на правопорядок, то і країна була б інша. Бо поліція захищала б закон та рівність усіх перед законом. Це те, що в нашій країні мало хто розуміє - то є верховенство права.

_________________
Гораздо легче обмануть людей, чем убедить их в том, что они обмануты


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 4 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Користувачі, які зараз переглядають цей форум: Google [Bot]


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: