«Главред»

Главредный форум
Сьогодні: 29/02/2020 15:18

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]
Створити нову тему Відповісти  [ 1 повідомлення ] 
Автор Повідомлення
ПовідомленняДодано: 01/02/2013 11:26 
Старейшина

З нами з: 16/11/2008 19:17
Повідомлень: 9550
Костянтин Матвієнко
Політичний експерт


Фінансування науки в Україні нині впало нижче критичної позначки 0.3% ВВП. Це показник слаборозвинених країн Африки


Звернення науковців до К. Грищенка з проблематики фінансування науки в Україні.

ГРОМАДСЬКА РАДА

при Державному агентстві

з питань науки, інновацій та інформатизації України

N1/13-зв від 30 січня 2013 р.

Віце-прем'єр-міністру України

К.І.Грищенку

Вельмишановний Костянтине Івановичу!

Громадська рада при Держінформнауки звертає Вашу увагу на необхідність вирішення подальших невідкладних питань сфери науки, інновацій та інформатизації:

1. Фінансування науки в Україні нині впало нижче критичної позначки 0.3% ВВП (це показник слаборозвинених країн Африки). При цьому фінансування університетської науки в закладах МОНМС у 2013 р. скорочене в абсолютних цифрах на 11%. Тому говорити про реформу НАН сьогодні безглуздо: адже наша академічна наука ще живе і часом дає результати світового рівня, хоч за всіма канонами наукометрії мусила вже вмерти. Натомість потрібно:

1.1. Збільшити фінансування науки й залучати в неї молодь (через надання грантів і відомчого житла), бо без припливу молоді наука в Україні вмре через 10-15 років з біологічних причин.

1.2. Захистити НАН від неминучих спроб захоплення її земель і майна, пов'язаних із теж неминучим, на жаль, закінченням "ери Патона".

1.3. Виправити трагічну ситуацію з наукою в університетах. Адже викладач не може займатися наукою без грошей на обладнання, матеріали й літературу, маючи 900 "горлових" годин і безліч звітів і планів, які треба оформити після лекцій. Водночас навіть дослідницькі університети не мають базового фінансування науки. Без цього говорити про входження наших ВНЗ на чільні позиції міжнародних рейтингів нереалістично.

1.4. Вирішити на державному рівні питання оплати доступу науковців до міжнародних наукометричних баз даних (Scopus, Web of Sciences тощо) і електронних закордонних наукових видань, що сприятиме підняттю рівня наукових публікацій українських вчених, інтеграції нашої науки в світову.

2. Українська наука й сьогодні готова багато дати національній економіці, але економіка не готова брати з причин, які лежать у позанауковій площині. Приклад: основи сучасної фотовольтаїки закладено в Україні, навіть p-n перехід – основу сонячних елементів – відкрив у Києві акад. В.Є.Лашкарьов. В цій сфері напрацьовано потужний науковий потенціал.

Однак у 2011 р. Уряд згорнув програму відповідних вітчизняних досліджень, і дві великі СЕС у Криму було змонтовано з китайських батарей австрійськими фахівцями. Інші приклади: "Хюндаї" (є власне виробництво), бурові платформи (є своє КБ "Корал") тощо.


Отже, підхід до власної науки має бути змінено на найвищому державному рівні. Водночас слід якнайшвидше відновити спеціальний режим роботи технопарків – єдиних по справжньому успішних прикладів наукомісткої інноваційності в Україні.

http://blogs.pravda.com.ua/authors/matv ... 6e1be2ed1/


Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 1 повідомлення ] 

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Хто зараз онлайн

Користувачі, які зараз переглядають цей форум: Тихоня


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: