«Главред»
http://forum.glavred.info/

Вандалы...
http://forum.glavred.info/viewtopic.php?f=1&t=14621
Сторінка 1 з 14

Автор:  Svetlana [ 10/01/2011 23:46 ]
Тема повідомлення:  Вандалы...

Зображення

Зображення

Замість пам'ятки архітектури, садиби Казанського Поділ тепер буде починатися з безликої бетонної 9-поверхівки.

Видання також довідалося, що у свій час арештований на початку вересня голова управління з охорони культурної спадщини Руслан Кухаренко відмовився підписати постанову про виключення садиби Казанського з реєстру пам'яток.

Про це розповіла член міського товариства охорони пам'яток Галина Козюра.

"Газета по-киевски" не виключає, що чиновник міг через це і впійматися на "службовій недбалості".

Як відомо, за даними "Української правди", за зносом будинку Казанського може стояти глава СБУ Хорошковський.

Козюра вказала, що будинок на вул. Сагайдачного, 1, входив лише до реєстру пам'яток місцевого значення. Це сталося через те, що до Перебудови цей будинок не був включений у держреєстр з ідеологічних міркувань. "Будинок був виконаний у стилі конструктивізму, а цей стиль вважався буржуазною течією", - пояснила Козюра.

Про те, що будинок виключений з реєстру пам'ятників навіть місцевого значення, Козюра довідалася на засіданні міського товариства пам'ятників архітектури.
Садиба Казанського. 2001 і 2010 рік. фото "Газеты по-киевски"

"Раніш ми збиралися раз у два-три тижні, але під час кризи засідання стали рідкістю. Їх не було все літо, а от восени зненацька усіх зібрали знову. У порядку денному стояло тільки одне питання: про проект адмінбудинку по вул. Петра Сагайдачного, 1. Там нам і повідомили, що будинок виключений з числа пам'яток. Коли - не уточнили, але сказали: "На недавньому засіданні комітету з охорони пам'ятників", - розповіла вона.

Комітет - офіційна організація, що створюється при КМДА. Її очолює начальник ГУ по охороні культурної спадщини, до складу комітету входять також усі його заступники, кілька мистецтвознавців і архітекторів.

Коли проводилося засідання комітету з цього питання і чи проводилося взагалі, Галина Козюра не знає.
От чим замінять пам'ятку архітектури

Але запевняє, що арештований на початку вересня Руслан Кухаренко не міг підписати постанову про виключення будинку з реєстру пам'яток. "Він був категорично проти, навіть не хотів розглядати це питання на комітеті", - заявила вона.

Здивувала Козюру і реакція членів ради по охороні пам'яток на пропозицію погодити проект адмінбудинка на Сагайдачного, 1. За її словами, усі висловилися "за", крім неї.

"Говорила я і з автором проекту, Юрієм Бородкіним, - згадує Козюра. - Він сказав, що пропонував побудувати на цьому місці два 4-поверхових будинки, але такий проект не улаштував замовника, і він переробив роботу. Пояснив, що в нього працюють люди, і він має думати про них".

http://kiev.pravda.com.ua/news/4d2b06a38cbe5/

Автор:  Ирина [ 11/01/2011 00:06 ]
Тема повідомлення:  Re: Вандалы...

То ли еще будет.
Скоро все киевские парки уроют.
Себе под вертолетные площадки...
:(
А еще лучше бы под космодромы - с запуском подальше в космос...
Космос, прости.

Автор:  Киянин [ 11/01/2011 00:13 ]
Тема повідомлення:  Re: Вандалы...

Анири написав:
А еще лучше бы под космодромы - с запуском подальше в космос...
Космос, прости.

Да там много всякого мусора болтается. Зображення

Автор:  Svetlana [ 11/01/2011 00:19 ]
Тема повідомлення:  Re: Вандалы...

Вполне возможно и парков не останется. Гуляли в этом году по Владимирской Горке. Показалось странным. верхняя площадка благоустроена, а вот нижняя.. Разрушается даже то, что еще осталось.

Уже традиция, вначале разрушить, и под благовидным предлогом построить что-нибудь "ценное"... :(

Автор:  Svetlana [ 11/01/2011 00:26 ]
Тема повідомлення:  Re: Вандалы...

Зображення

Цитата:
Скільки у Києві гарних старих відреставрованих будівель, а мені запав до серця саме цей напівзруйнований замок на Ярославовому Валу 1. Кожен раз коли проходжу мимо, в мене виникає гостре бажання проникнути всередину, поблукати кімнатами, роздивитися деталі інтер’єру, які збереглися, постояти на балконі без перил, і просто відчути дух цього незвичного міста.

Навколо цього овіяного романтичністю будинку ходить багато легенд, і авторство цього витвору присвоюють різним особам. Тут лунають імена барона Штайнгеля, який у той час жив на цій вулиці і торгував вином, графа Сальве, який був фабрикантом і тривалий час випускав папіроси з такою назвою, інженера Добачевського, який ніби то спроектував будинок на замовлення поміщика Подгорського. Київська письменниця Лада Лузіна у своїх книжках поселила у цей будинок своїх героїнь — відьом. Але неважливо, яка з цих легенд є правдою, важливо, що цей замок лицаря знайшов своє достойне місце у нашому коханому Києві.


На підході до будинку відразу впадають у око двоє страшних химерних створінь, які підпирають балкон, старі, але міцні дерев’яні двері, за які я ще не змогла потрапити… За дверима на вході мозаїкою викладене слово Salve, що перекладається з латинської, як «Привіт».


Спочатку у цій споруді було кафе-кондитерська пад назвою «У Золотої брами». З 1912 року, на першому поверсі був кінотеатр, і здавалися квартири в оренду.

http://janka.in.ua/dostopremichatelnost ... ovomu-valu


Нашелся "хозяин" Замку. Гордо зовется "инвестор". Решил, что здание Киеву не нужно. :(

Автор:  surok [ 11/01/2011 02:02 ]
Тема повідомлення:  Re: Вандалы...

Это здание принадлежит Хорошковскому, там одно время было агентство гуманитарных технологий, очень уютный дом был

Автор:  Эклектика [ 11/01/2011 03:15 ]
Тема повідомлення:  Re: Вандалы...

Surok написав:
Это здание принадлежит Хорошковскому, там одно время было агентство гуманитарных технологий, очень уютный дом был


Очень жаль… Если Руслан Иванович Кухаренко подписал бумагу, которой выводит это здание из государственного реестра памятников архитектуры – то правильно его посадили…Если не он, то кто-то все-таки подписал - иначе подсудное дело сносить памятник архитектуры...

Юра, но насколько я знаю, Хорошковский это здание продал… кому – точно не знаю…
Это был первый офис Хорошковского… :-)
И мой первый «халтурный объект» - Валерий его только-только приватизировал и нужна была реставрация с приспособлением под офис.
Меня тогда взял в «подмастерья» известный киевский архитектор.
Заодно я у него и многому научилась…. В том числе работать на себя, а не только на страну…Зображення
Проще говоря – товарищ Глава СБУ – мой первый олигарх…на которого с удовольствием поработала… 8-)
Кстати, хороший критерий нуворишей –- полностью расплатился-не полностью расплатился…
Хорошковский расплатился полностью….
Зображення

А если интересно, то гостиница рядом с этим зданием принадлежит Людмиле Супрун… :-)

Автор:  LML [ 11/01/2011 04:54 ]
Тема повідомлення:  Re: Вандалы...

По-моему, киевские СМИ еще месяцев несколько назад сообщали, что Кухарченко... того... с должности.

Автор:  Svetlana [ 11/01/2011 09:19 ]
Тема повідомлення:  Re: Вандалы...

Зображення

Зображення

Зображення

На реставрацию все таки денег пожалел, олигарх... :(

"Замок барона" без барона- интересный рассказ

Автор:  Киянин [ 12/01/2011 22:23 ]
Тема повідомлення:  Re: Вандалы...

Лариса Скорик:
Страсті за будинком на вул. Сагайдачного, 1 – замовні


...Очевидно, я не можу себе зарахувати до таких "активістів і свідомих громадян", бо не так зване "знищення" сколихнуло мене, а, в першу чергу підміна понять, фактів, достовірної правди про стан так званої "пам’ятки" – будинку на вулиці Сагайдачного, 1.

Взагалі-то основні запитання з цього приводу треба було б адресувати багаторічному начальнику Головного управління охорони історико-культурної спадщини пану Кухаренку, який вже довший час перебуває поза суспільним життям, а саме – під слідством у СІЗО.

Не будемо зараз говорити про "досягнення" пана Кухаренка у царині збереження історико-культурної спадщини столиці.

Але хочу нагадати про один дуже характерний для його діяльності аспект – саме це управління завело практику нарощування кількості так званих "щойно виявлених пам’яток".

За логікою пам’ятко-охоронного законодавства, щойно виявлена пам’ятка протягом найближчого часу має бути занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, для чого органи охорони мусили невідкладно підготувати облікову документацію.

Однак таку працю Головне управління вважало, очевидно, зайвою. І тому будинок на Сагайдачного, 1 довгі 14 років залишався "щойно виявленою пам’яткою" без жодного статусу пам’ятки. Та й претендувати на такий статус він уже не мав підстав.

Ще у 90-х роках Науково-дослідним інститутом теорії та історії архітектури було зазначено, що будинок втратив значну частину автентичних фрагментів. І до 1996 року не експлуатувався взагалі, що призвело до його аварійного стану.

У 1996 році була проведена реконструкція будинку, що цілком логічно в стосунку до будинку, який не зареєстрований як пам’ятка. Бо до пам’ятки може застосуватись лише реставрація. Споруда була укріплена, і в черговий раз втратила решту автентичності.

Але, за іронією, згідно із специфічною "професійністю" керівництва Головного управління охорони історико-культурної спадщини саме тоді цей об’єкт був взятий на облік як щойно виявлена пам’ятка і в такому статусі перебував до 2009 року (14 років!).

Після всього, що відбулося з будинком, в обліковій документації, яку було підготовлено лише в 2009 році, аж ніяк не можна було віднайти властивості, які б дозволили перевести споруду у розряд пам’яток. І тому споруда була визнана такою, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Будинок знаходиться в особливо зсувонебезпечній зоні Володимирської гірки, і, за висновком відомого і авторитетного Державного Науково-Дослідного інституту будівельних конструкцій, на схилі за будинком наявні небезпечні зсувні процеси, які в черговий раз пошкодили існуючі підпірні стіни, здеформували сходи Володимирської гірки, створили ерозійні явища, а стан дренажної системи та збору поверхневих вод тільки сприяє активізації зсувних процесів.

Тиск ґрунту, який сповзає, передається на будівлю, що призводить до поновних руйнувань.

Оскільки схил знаходиться в стані граничної рівноваги, а конструкція будинку не була розрахована на сприйняття зсувного тиску ґрунту, радикальне підсилення фундаментів чи підпірних стін є особливо технічно складним, що ускладнюється малою відстанню між схилом і будинком і не дозволяє виконати утримуючі споруди без демонтажу будинку.
http://www.pravda.com.ua/columns/2011/01/11/5771518/
*SCRATCH*

Автор:  Svetlana [ 12/01/2011 23:44 ]
Тема повідомлення:  Re: Вандалы...

Киянин написав:
Лариса Скорик:
Страсті за будинком на вул. Сагайдачного, 1 – замовні


...Очевидно, я не можу себе зарахувати до таких "активістів і свідомих громадян", бо не так зване "знищення" сколихнуло мене, а, в першу чергу підміна понять, фактів, достовірної правди про стан так званої "пам’ятки" – будинку на вулиці Сагайдачного, 1.


Очевидно не стоит причислять " к активным и сознательным" , да и гражданам пожалуй тоже.... :( Пани Скорык все больше активничает по партийной линии...

Автор:  Эклектика [ 13/01/2011 00:57 ]
Тема повідомлення:  Re: Вандалы...

Лариса Павловна сейчас служит режиму братков, поэтому ее слушать – себя не уважать…Зображення
Тем более, что архитектурная общественность давно ее не воспринимает без смеха…Зображення

Личность завистливая – всегда всех критикует, всегда искала возможность попасть в main stream и быть поближе к власть имущим.
Помнится как критиковала громче всех Бабушкина и Комаровского — за реконструкцию Майдана Независимости, а вот что по ее указказаниям сделали с интерьерами Музея Шевченко в Каневе – просто жах…
Только один факт. Вместо того, чтобы сохранить аутентичность - отремонтировать и воссоздать замечательный наборной паркет - по ее указанию в интерьере применили гранитные плиты, а чудесный расписной декор стен тупо замазали – проще говоря, сделали евроремонт.

Помню как она критиковала Януковича в первый его приход в Премьеры.
Не поленилась – нашла цитату 2002 г.Зображення
«Наша поступь в Европу, о которой разглагольствуют наверху, — блеф. Мы идем во тьму. Стиль власти и общества стал нагляден на площади Независимости»
А сейчас у нее Янукович и К – высококультурная и интеллектульно-интеллигентная власть, которая ведет к свету. *WALL* Зображення

А еще Лариса Павловна давно носится с абсурдной идеей возведения на месте сожженной во времена Батыя Десятинной Церкви --«Хрустального храма» в виде возвышающейся к небу струны и стеклянных стен- витражей.
Я видела макет – он сам по себе , может быть , и ничего – но не в той исторической среде делать Хрустальные домики – в полном диссонансе с окружающей застройкой… На фоне здания Исторического музея – вообще смотрится нелепо. =-O
Ну и стоит вспомнить ее шедевральный Храм Святого Василия Великого в районе Львовской пл.
Я бы этот стиль определила как деградированный соцреализм...Зображення
В общем, построенное по ее проектам будет шокировать своей хуторянской претенциозностью
и посттоталитарным деградансом…. :-) :( :-)
А еще интересная вещь – Лариса Павловна, как придворный архитектор Януковича, решила полностью перестроить Майдан… но думаю, что это будет не меньший ЖАХ, чем сейчас, а может быть и хуже….
Так что ждемс шедевральной архитектуры от пани Скорик…Зображення


Я это к тому, что у нее вообще-то язык подвешен неплохо - обоснует любую глупость!!Зображення
Уболтала же в свое время Блаженнейшего Любомира Гузара на такие странные, нецерковные фасады Храма Василия Великого…

Так что бедный-бедный разрушающийся пам. арх. был по Сагайдачного,1!!! – хотя при современных технологиях любое здание можно спасти и «зсуви грунту» застабилизировать…
Просто понадобилась лакомая территория в центре Киева… А «уважаемый» архитектор пани Скорик обосновала – СНЕСЛИ ПРАВИЛЬНО!!!
Оскал власти братков…. =-O
Зображення

Зображення
Храм Василия Великого на Львовской пл. :(

Автор:  Киянин [ 13/01/2011 01:04 ]
Тема повідомлення:  Re: Вандалы...

Эклектика написав:
Лариса Павловна сейчас служит режиму братков, поэтому ее слушать – себя не уважать…Зображення

Дык я тоже... как бы... Зображення Зображення Зображення Зображення Зображення

Автор:  Svetlana [ 14/01/2011 13:20 ]
Тема повідомлення:  Re: Вандалы...

Зображення

Цього року почнеться реконструкція набережної Дніпра.

"Конкурс на проект набережної оголосять навесні, але вже зараз над проектами працюють архітектори", - розповіла нам прес-секретар головкому архітектури Марина Шаповал.

Першою новобудовою тут, ймовірно, стане ТРЦ, що планують звести замість ринку "Риболовля" біля станції метро "Дніпро".

Як розповіла нам автор проекту Лариса Скорик, "на цей будинок є замовник, у нього є всі дозвільні документи".

"Це - триповерховий ТРЦ, що буде і підпіркою пагорбам. Оскільки ми хочемо його зробити у вигляді терас зі скляними стінами, то комплекс відмінно впишеться в ландшафт. Дах його буде озеленений", - сказала Скорик.

У ТРЦ будуть ресторани, виставкові зали і підземний паркинг. З ідей: зведення двох комплексів з кінотеатрами, бутіковими галереями, кафе і, можливо, ковзанки з боулінгом на схилах у районі Батьківщини-матері. А недалеко від Паркової алеї можуть вирости ще два комплекси з виставковими залами й офісами.

Скорик пропонує забрати з Поштової площі "Макдональдс". Адже всі новобудови вона хоче робити схожими на ТРЦ біля моста Метро, скляшками терасового типу з зеленими дахами, і фаст-фуд поруч з ними не впишеться.

Проїзну частину Скорик пропонує поділити на рівні - нижні для транспорту, а верхні - для пішоходів, а трамвайні шляхи зняти.

"Через Дніпро хочемо пустити кілька скляних пішохідних містків, зробимо нові спуски до води, обладнані пандусами і спеціальними підйомниками для інвалідів", - говорить вона.

Концепція забудови набережної архітектора Георгія Духовичного, схвалена Київголовархітектурою, чекає інвестора вже близько 5 років.

"Ми робили проект під інвестора Віктора Пінчука, але не зійшлися в думках, якої поверховості будинки будувати". Він бачив прибережну зону не скляною, а в стилі Андріївського узвоза.

"Наша концепція схожа з концепцією Лариси Скорик - невисокі будинки з ТРЦ і готелями, нові спуски до води і пішохідні містки, за рахунок трамвайних рейок розширити на смугу з обох сторін дорогу".

Зображення

Автор:  Киянин [ 14/01/2011 13:24 ]
Тема повідомлення:  Re: Вандалы...

Рыся написав:
Зображення

Зображення
:-D :-D :-D

Сторінка 1 з 14 Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/